Jan Kulczyk

Jan Kulczyk urodził się 24 czerwca 1950 roku w Bydgoszczy zmarł w skutek komplikacji pooperacyjnych w 2015 roku. Jest założycielem i właścicielem Kulczyk Holding, która znajduje się w Warszawie oraz Kulczyk Investment z siedzibą w Luksemburgu.

Offishop

Zajmował się przede wszystkim infrastrukturą, nieruchomościami. Stworzył pionierską prywatną grupę energetyczną, która działała we współpracy z Polenergia.

W 1988 roku został dealerem Volkswagena w Polsce zaraz po tym zajął się dystrybucją samochodów dla policji. Posiadał udziały w wielkich koncernach takich jak: Telekomunikacja Polska SA, Polska Telefonia Cyfrowa Sp.

Z o.o.

, TUiR Warta SA i PKN Orlen. Przyczynił się do wielu inwestycji finansując je lub współfinansując między innymi uczelnię, na której studiował w Poznaniu Uniwersytet im.

Adama Mickiewicza. Sfinansował również budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, założył Polską Radę Biznesu.

Dzięki swojemu zaangażowaniu otrzymał wiele nagród między innymi: Krzyż oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Nagroda Kisiela, Krzyż Kawalerski Orderu odrodzenia Polski. Jan Kulczyk to człowiek nie tylko z „żyłką” do interesu, ale przede wszystkim ogromnym potencjale.

www.aviationresources.com.pl